Jsme parta kamarádů z celých jižních Čech, kteří mají rádi Airsoft, military tématiku a pobyt v přírodě. Každoročně se účastníme přibližně deseti airsoftových akcí. Preferujeme menší privátní akce vážnějšího charakteru, i vícedenní, ale nevadí nám se občas účastnit i nějaké větší veřejné události, nebo obyčejné střílečky. Hrajeme víceméně celý rok, kromě prosince. V létě pak rádi pořádáme jednu mimo-airsoftovou událost, jako je např. sjezd řeky, nebo klasický čundr v zajímavé lokaci, bez zbraní a výstroje :) 

 Uniformy momentálně používáme ve vzoru A-TACS FG, díky jeho dobrým maskovacím vlastnostem. Na výstroj a výzbroj nejsou žádná omezení, kromě zamaskování. Co se týče disciplíny členů a postupů v terénu, tak se snažíme jít takovou střední cestou - tzn. neděláme z Airsoftu vojnu, obecně v jednotce panuje spíš přátelská nálada a nebereme důraz na "přesné" napodobení jakékoliv armády. Na druhou stranu se snažíme o částečně autentický zážitek, takže přebíráme spoustu reálných vojenských postupů, které následně upravujeme pro Airsoftové potřeby a při akcích v týmu funguje určitá hierarchie.

 Pokud byste s námi rádi uspořádali akci, nebo společné cvičení apod., stačí kontaktovat jednoho z velitelů. > Kontakt zde < Něco z Historie:

 Kořeny naší jednotky sahají až do devadesátých let, ke zrodu jednotky Czech Lions, ve které působili dva ze současných členů, Raul a Márty. Ti později tuto jednotku opustili, přenechali registrovaný klub zbývajícím členům a po přibližně roční pauze, v roce 2009, se společně s několika dalšími kamarády rozhodli založit naší současnou jednotku "Zelené Barety".

 Název "Special Forces, Green Berets" vznikl podle vzoru jedné z úplně prvních Airsoftových jednotek na Českobudějovicku, která se ale později rozpadla. My jsme chtěli tuto historii uchovat a pokračovat v hraní Airsoftu v podobném "mil-sim" stylu. Na počátku se tedy tým skládal ze čtyř členů - Raula, Mártyho, Vlčáka a Aleše. Postupně se pak přidávali další nadšenci a jednotka takto fungovala až do konce roku 2013. Jezdilo se na časté vícedenní akce, hráli jsme v noci i v zimě a součástí akcí byly skoro vždy dlouhé pochody s velkou zátěží. Celkově byly akce zaměřeny hlavně na vojenskou atmosféru a trénink přežití a až v druhé řadě na Airsoft jako takový. Výsledkem byly naprosto perfektní nevšední zážitky a tým, který držel pohromadě. 

 Na přelomu let 2014/15 dosáhla naše jednotka počtu 17-ti registrovaných členů, pocházejících z různých lokací po celém Jihočeském Kraji. Podoba týmu i akcí se v průběhu let trochu změnila, ale nyní se pokoušíme tým znovu nasměrovat k jeho původní podobě.